Sprawdziany z lektury siłaczka
Wysyła posłańca po leki do Obrzydłówka, a gdy ten nie wraca, sam postanawia po nie pojechać.. Otwórz PDF w nowym oknie.. Sprawdź swoją wiedzę.. Lektura „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicz .Tag: test z lektury siłaczka Siłaczka.. Jego zapał szybko jednak opadł.Zobacz 5 odpowiedzi na pytanie: Jakie mieliście na teście pytania z lektury ,,Siłaczka"Streszczenie lektury "Siłaczka" Stefana Żeromskiego.. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.Problematyka.. Co Kajko i Kokosz wymyślili w nocy na Łysej Górze?. To jedno z przesłań utworu.Siłaczka W niena lepszym humorze powrócił do domu doktor Paweł Obarecki z winta¹, za któ-rego pośrednictwem składał uroczyście życzenia księdzu plebanowi wraz z aptekarzem, .. Z wielkich widnokręgów, ledwie da ących się zmierzyć rozma-rzonymi oczyma, został widnokrąg tak dalece mały, że można go było zakreślić końcem .1.na spotkaniach organizowanych przez studentów 2.wraca z winta 3.od 6 lat 4.aptekarzem, poczciarzem, sędzią 5.jesień 6.mieszkała od 3 lat 7 nie wiem 8.na tyfus 9.wiózł go Ignacy 10.że to Stasia 11.mieszkała z starsza panią 12.napisała do koleżanki 13.o nachodząca śmierć ukończeniu swojego dzieła Fizyki do ludu 14.nie wiem 15 .Siłaczka to jedna z najpopularniejszych nowel autorstwa Stefana Żeromskiego..

Test z lektury „Zemsta" A. Fredry.

Jako młoda dziewczyna zamierzała studiowac medycynę, aby w przyszłości pomagac ludziom.. Przerwij test.. Szkoła latania (Janusz Christa).. Trudne warunki materialne zmusiły ją do rezygnacji z marzeń o nauce, więc poświęciła się realizowaniu hasła pracy u podstaw wśród ludu.Plik silaczka sprawdzian z lektury.zip na koncie użytkownika markusek7 • Data dodania: 21 mar 2015.. Test składa się z 15 pytań.. Zgłoś błąd Wyświetleń: 17667.. Paweł Obarecki był znudzony i zniechęcony do życia, które prowadził, nie cenił ludzi, z którymi się .Siłaczka - nowela Stefana Żeromskiego, wydana po raz pierwszy w zbiorze Opowiadania w 1895 r., opowiadająca historię lekarza Pawła Obareckiego i nauczycielki Stanisławy Bozowskiej.. Rozwiąż test!21 pytań z lektury "Chłopcy z Placu Broni", czy dasz radę odpowiedzieć na wszystkie pytania?Test wiedzy z lektury Kajko i Kokosz.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Lista pytań z lektury Siłaczka.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. Niestety nie było jej stac na tego typu studia, ale mimo to nie poddała się.. Bozowsk od czasu do czasu ogarniała „metafizyka".. Sprawdź, czy dobrze znasz książki z podstawówki, gimnazjum i liceum..

Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.

Opowiada historię lekarza, Pawła Obareckiego, który pracuje w małej wsi, Obrzydłówku.. Przypomnij sobie przygody słowiańskich wojów i ich starć ze Zbójcerzami i sprawdź, ile pamiętasz z lektury!Plik KAROLCIA TEST.doc na koncie użytkownika zinco • folder Karty pracy do lektury, sprawdzian • Data dodania: 4 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Stanisława Bozowska, tytułowa Siłaczka.Została przedstawiona w utworze jako młoda dziewczyna, wielbicielka Darwina, marząca o studiach medycznych.. Nowela ukazuje wyjątkowy wzorzec osobowy na przykładzie Pawła Obareckiego.. 6.Witaj na stronie Quizz.pl.. Test składa się z 15 pytań dotyczących lektury szkolnej „Siłaczka" S. Żeromskiego.. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. Inspiracją do jej napisania była postać Faustyny MorzyckiejLektura „Siłaczka" S. Żeromski, test.. Stasia napisała podr cznik „Fizyka dla ludu".. Test z lektury „Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraJęzyk polski, Sprawdziany i testy "Siłaczka" - sprawdzian ze znajomości lektury.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: SiłaczkaNajbardziej kompletny test z lektury Siłaczka jaki znajdziesz w sieci..

...Test z lektury „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.

Akcja utworu Stefana eromskiego rozgrywa si zim .. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Siłaczka„Siłaczka" - sprawdzian ze znajomo ci lektury (prawda/fałsz) rz. II 1.. Losy bohaterki są realizacją jednego z najważniejszych ideałów pozytywistycznych - pracy u podstaw.Sprawozdanie z lektury "Siłaczka" poleca 84 % .. Znali się z czasów studenckich, lecz musieli się rozstać z powodu wyjazdu Stasi na wieś.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzięki którym sprawdzisz, w jakim .Lektury Siłaczka / Siłaczka.. Bardzo ceniła sobie dzieła Darwina.Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. Streszczenie Autorem utworu jest Stefan Żeromski.. Mieszkał w Obrzydłówku już od 6 lat.. W „Siłaczce" wyst puje narracja trzecioosobowa.. Paweł spotyka ją po kilku latach na łożu śmierci.. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. Dla swoich ideałów zrezygnowała z miłości Pawła.. Więcej.. U góry znajdziesz quiz Siłaczka - Stefan Żeromski.Siłaczka - Stefan Żeromski - przetestuj swoją wiedzę.. Odsłon: 49832 Ocen: 175 (50 %) Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (gimnazjum).. Test składa się z 15 pytań dotyczących lektury szkolnej „Siłaczka" S. Żeromskiego.. Sprawdź swoją wiedzę.. W momencie rozpoczęcia noweli poznajemy go gdy właśnie wrócił do domu ..

#stefanzeromski #zeromski #silaczka #lekturyszkolne #lektura #streszczenie.

w Obrzydłówku w Toninie w Dąbrowie w Tarnowie.. test > Siłaczka.. „Makbet", „Kamienie na Szaniec" czy „Romeo i Julia" to tylko kilka przykładów lektur dostępnych na naszym portalu.. Bohater opowiadania mieszkał w miejscowości zwanej Obrzydłówek, a nazwa ta, jego zdaniem, pasowała zarówno do wyglądu miejscowości jak i do niektórych mieszkańców.. Akcja dzieje się w Obrzydłówku - małej wsi, do której doktor przyjechał w wieku 37 lat.. Uwaga!. Doktor przyjechał do wsi pełen zapału do pracy, gotów walczyć z oszukiwaniem chorych, chciał nieść pomoc wśród najniższych warstw.. Głównym tematem utworu jest wierność ideałom i obowiązkom oraz wynikające z niej różne postawy ludzkie wobec trudności życia.Bozowska reprezentuje heroiczną postawę wierności raz uznanym wartościom, poświęca się „pracy u podstaw", niesie oświatę wiejskim ludziom, rezygnując z życia osobistego, szczęścia, miłości, domu.Stanisława Bozowska jest tytułową siłaczką.. Nowela po raz pierwszy została wydana w zbiorze opowiadań w 1895 r. Głównym bohaterem utworu jest doktor Paweł Obarecki.. W ramach epok historycznoliterackich - powstanie lektury wypada na czasy Młodej Polski, ale konstrukcja bohaterki i jej ideały są typowe dla pozytywizmu.. test > Siłaczka.. „Siłaczka" to opowieść o człowieku, który pełen zapału i energii wyjeżdża do prowincjonalnego miasteczka, by pomagać biednym i .Lektury Siłaczka / Siłaczka.. Pytanie 1 /15.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Siłaczka Żeromskiego - praca jest ważną wartością, określa sens życia - ale pod warunkiem, że jest pracą wolnego człowieka.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Quiz Lektury to doskonała metoda nauki i weryfikacji swojej wiedzy poprzez zabawę.. Doktor nigdy nie pogodził si z aptekarzem i felczerem.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (gimnazjum)..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt